5/5 - (1 vote)

Soczewki kontaktowe zyskują na popularności oraz uznaniu wśród osób z rozmaitymi wadami wzroku.

Dzisiejsze soczewki są bardzo szerokim spektrum produktów, pośród których znajdziemy modele, które na pewno będą odpowiednie do naszej wady wzroku. Zanim większości użytkowników to człowiek kontaktowych dają one większy komfort, aniżeli okulary. Dla wielu osób znaczenie ma również kwestia wyglądu, ponieważ nie każda osoba czuje się odpowiednio z okularami na nosie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt możliwości bardzo szerokiego widzenia, a także możliwość uprawiania wielu aktywności fizycznych, które mogą być utrudnione przez okulary.

Jakie wady wzroku możemy korygować przy pomocy soczewek?

Dzisiejsza medycyna oraz optyka tworzą rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w przypadku wszystkich klasycznych wad wzroku. Soczewki kontaktowe znajdziemy w wielu konfiguracjach, do stosowane między innymi do wady wzroku, ale również naszego trybu życia. Znajdziemy zatem soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne. Lekarz dobierze nam odpowiedni rodzaj soczewek, który będzie pomocny przy konkretnie naszej wadzie. Na przykład w przypadku astygmatyzmu będą to soczewki o kształcie torycznym.

Typowe problemy z zakładaniem soczewek – są przejściowe

Początkowo zakładanie soczewek kontaktowych może powodować bardzo wiele problemów oraz frustrację. Problemy takie są dość powszechne, szczególnie właśnie wtedy gdy mamy do czynienia z naszymi pierwszymi soczewkami. Będziemy oczywiście mieli problemy z umieszczeniem soczewki w oku, uczucie dyskomfortu czy podrażnienia. Bardzo częsty są dyskomfort i lęk spowodowane koniecznością dotykania oka. Po krótkim czasie treningu jednak zazwyczaj czynność ta okazuje się być bardzo prosta wykonywana wręcz automatycznie.

Przeczytaj także:  Kamera W Dłoni, Wieża Eiffla w Tle: Twoja Osobista Odyseja Po Paryżu

Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.

Jak założyć soczewki kontaktowe w prosty i szybki sposób?

Zakładanie soczewek kontaktowych bywa dla wielu osób z rozmaitymi wadami wzroku dość trudne, irytujące, a czasami wręcz zniechęcające do ich noszenia. Fakt, że jest to bardziej skomplikowane niż włożenie na nos okularów, ale nie powinniśmy się jednak zniechęcać. Korzyści z noszenia soczewek również są niewspółmierne w paru kwestiach. Jak założyć soczewki kontaktowe, by było to szybkie i wygodne? Pamiętajmy o umyciu i dokładnym wysuszeniu rąk, upewnijmy się że pozycja soczewki na palcu jest właściwa (nie na lewą stronę). Następnie trzymając otwarte powieki przy pomocy jednej ręki, drugą umieszczamy soczewkę na oku patrząc przy tym w górę. Warto również po założeniu soczewek intensywniej mrugać, by soczewka znalazła się we właściwym miejscu.