Kuracje trychologiczne czy przeszczep włosów, co bardziej opłacalnym rozwiązaniem?

0
248
5/5 - (1 vote)

Walka o odzyskanie swojej fryzury może być kosztowna i frustrująca. Kiedy próbować się leczyć, a kiedy zdecydować się na przeszczep włosów?

Terapie trychologiczne dla osób łysiejących

Osoby, które zetknęły się z łysieniem, utraciły znaczną część włosów i nie czują się dobrze, patrząc na swoje odbicie w lustrze, są gotowe na wiele poświęceń. Najpierw są to wizyty u specjalistów, badania laboratoryjne, homonalne, które pomogą znaleźć przyczynę i dadzą nadzieję, że wystarczy zmienić tryb życia na zdrowy, by znów cieszyć się ładną fryzurą. Gdy stan zdrowia jest bez zarzutu, takie osoby trafiają do trychologa, który wykonuje badanie pod mikroskopem, a następnie proponuje rozmaite sposoby na zażegnanie problemu. Są to zwykle wcierki, suplementy diety, specjalistyczne kosmetyki, ale również drobne zabiegi z wykorzystaniem lasera, osocza bogatopłytkowego, karboksyterapia, mezoterapia. Niekiedy dają one pożądane efekty, włosy przestają wypadać, a w przerzedzonych miejscach wyrastają nowe baby hair. Niestety w bardzo wielu przypadkach takie terapie nie przynoszą żadnych rezultatów. Do tej pory nie znamy dokładnej odpowiedzi na to, co może powodować łysienie, lecz przeważnie jest po prostu zapisane w naszych genach. To dlatego są osoby, które wydały kilkanaście tysięcy złotych i wciąż zmagają się ze znacznymi prześwitami. Ostatecznie kierują swoje kroki do gabinetu medycyny estetycznej na przeszczep włosów.

Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów?

Transplantacja włosów jest metodą nieinwazyjną i bardzo dobrze akceptowaną przez ludzki organizm. Najważniejsze jednak, że należy do niezwykle skutecznych. Jej efekty są trwałe i całkowicie naturalne. A ile kosztuje przeszczep włosów? Cena ustalana jest indywidualnie z pacjentem, zależnie od wybranej metody oraz ilości przeszczepianych graftów. Może ona wynieść kilka do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to jednak koszt jednorazowy i pewne rezultaty. W przypadku leczenia trychologicznego nikt nie daje żadnej gwarancji jego powodzenia.

Przeczytaj także:  Internet światłowodowy Airmax we Wrocławiu: Rewolucja w Jerzmanowie-Jarnołtowie-Strachowicach-Osiniecu

Na przeszczep włosów decydują się ci, którzy wypróbowali już różnych metod i stracili nadzieję, a także ci, którzy po badaniu trychologicznym wiedzą, że w ich skórze nie pozostały mieszki włosowe, w związku z czym na odrost włosów nie ma już szans.