5/5 - (1 vote)

Internet to jak najbardziej źródło dobrej zabawy i nie tylko, ale musisz zważać na czyhające niebezpieczeństwa. Hakerzy chętnie wykorzystają twoje potknięcie i dobiorą się do twoich kont, rachunków bankowych czy danych prywatnych.  Dlatego nie zaniedbuj swojego bezpieczeństwa – wyjdziesz na tym po prostu lepiej. Zabezpieczenia spotkasz na urządzeniach przenośnych, serwisach społecznościowych czy w kasynach online. Z tego tekstu dowiesz się wszystkiego na tematy związane z bezpieczeństwem w tych niezwykle popularnych środowiskach dla użytkowników internetu.

Urządzenia mobilne

Nie tylko wybierając bezpieczne kasyna BLIK w Polsce na urządzenia mobilne, ale też korzystając z dowolnego innego elementu w sieci, konieczne będzie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w tym środowisku. Przed atakami sieciowymi realizowanymi przez hakerów obronisz się głównie za sprawą mobilnych programów antywirusowych, których na szczęście nie brakuje. Warto w tym celu sprawdzić usługi Bitdefender Mobile Security, Norton Mobile Security czy Avast Mobile Security.

W przypadku urządzeń przenośnych powinieneś zadbać też o to, aby nikt niepowołany nie otrzymał do nich dostępu w fizyczny sposób. Dlatego możesz skorzystać z takich rozwiązań, jak kod odblokowania telefonu, autoblokada czy zainstalowanie dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego. W celach bezpieczeństwa dobrze będzie pobierać aplikacje tylko z oficjalnego sklepu Google lub Apple. Bezpieczeństwo zapewni ci także regularne aktualizowanie urządzenia, unikanie podejrzanych linków czy szyfrowanie swojego urządzenia.

Serwisy społecznościowe

W obecnych czasach korzystanie z serwisów społecznościowych jest bardzo rozpowszechnione, a to będzie oczywiście związane z pewnymi niebezpieczeństwami dla ciebie i twoich bliskich. Często w serwisach społecznościowych również komunikujemy się ze znajomymi i rodziną, dlatego tym ważniejsze będzie chronienie swojej strefy prywatnej przed atakami hakerów i innych niepowołanych osób.

Zacznij od weryfikacji dwuetapowej. To niby tylko jeden krótki kod przepisany z telefonu czy e-maila, a tak wiele znaczy. Zważaj też na prywatność, wprowadzając silne i skomplikowane hasło. Nie zaniedbuj też innych kwestii, które pozwolą ci ograniczyć dostęp do konta. Nawiązuj kontakt z prawdziwymi znajomymi, unikaj nieznajomych – i wysyłanych przez nich dziwnych linków.

Przeczytaj także:  Bezprzewodowy Internet we Wrocławiu: Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec pod lupą

Kasyna internetowe

Jeśli chodzi o nowe kasyna dla fanów rozrywki – gdzie znaleźć atrakcyjne oferty? Odpowiedź znajdziesz pod podanym linkiem. Tam umieszczone zostały renomowane serwisy hazardowe, które pochodzą od znanych w branży operatorów kasyn. Aby upewnić się, że będziesz mógł uprawiać hazard w bezpieczny sposób, będziesz musiał zwrócić uwagę na parę osobnych kwestii.

Zacznij od sprawdzenia samego operatora – jeśli posiada kilka lub kilkanaście innych kasyn, jest to prawdopodobnie pewnik. Nie zwlekaj też ze sprawdzeniem licencjonowania. Na dodatek sprawdzony serwis z grami online będzie też stosował wysokiej jakości zabezpieczenia, które zadbają o twoje dane osobowe, bankowe oraz środki finansowe i związane z nimi transakcje. W tym zakresie napotkasz szyfrowanie SSL, bramki płatnicze, politykę prywatności czy KYC.

O ile zabezpieczenia dostarczone do twojego urządzenia wraz z systemem operacyjnym często są rozbudowane, tak sam również musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego uważaj na podejrzane linki, korzystaj ze sprawdzonych stron i postaw na silne hasło. Szczególnie uważaj też na kasyna internetowe, z których przyjdzie ci korzystać. Renomowane serwisy są licencjonowane, korzystają z szyfrowania SSL, a także prowadzą rozbudowaną politykę KYC oraz prywatności.